Kwiatowe rozsady

Kwiatowe rozsady

Pod koniec lutego można już wysiać do pojemników rośliny jednoroczne, uprawiane z rozsady. Należą do nich między innymi: aster chiński, begonia stale kwitnąca, heliotrop peruwiański, lwia paszcza, lewkonia letnia, petunia ogrodowa czy szałwia błyszcząca.

Pojemniki wypełniamy mieszaniną, złożoną w połowie z ziemi oraz po jednej czwartej piasku i torfu. Można też użyć gotowej ziemi, zakupionej w sklepie ogrodniczym bądź kwiaciarni. Nasiona przysypujemy warstwą podłoża grubą na 3 do 5 mm i zakrywamy pojemniki folią, aby zapewnić wilgotność. Najlepsza dla kiełkowania ozdobnych kwiatów jednorocznych jest temperatura od 20 do 22 stopni Celsjusza.

Pod koniec lutego przygotowujemy też sadzonki pelargonii, fuksji, surfinii i innych roślin wieloletnich, które nie zimują na zewnątrz. Pobrane młode pędy (sadzonki) ukorzeniamy w mieszaninie torfu z piaskiem, utrzymując temperaturę od 18 do 20 stopni Celsjusza. Po ukorzenieniu sadzimy je do doniczek. Pamiętajmy o zapewnieniu dostępu światła, aby młode rośliny nadmiernie się nie wyciągały.

A wszystko to służy temu, żeby w odpowiednim czasie przenieść rozsady do gruntu, jak to czynią panie z naszej spółdzielni na załączonych zdjęciach.

Kontakt

ul. Brzozowa 5A Sompolno 62-610

Sompoleńska Spółdzielnia Socjalna Nasza Przyszłość

ul. Brzozowa 5A

62-610 Sompolno

NIP:665 300 23 90

 

tel. w godz. od 7.00 do 15.00

506 051 114

506 051 400

spoldzielnia@naszaprzyszlosc.com

biuro@naszaprzyszlosc.com

 

Jesteśmy częścią grupy:
Kwiatowe rozsady - Nasza przyszłość
spoldzielnie.org