Cięcie w lutym

Cięcie w lutym

Ponieważ zbliża się ocieplenie, spokojnie możemy już w najbliższych dniach przystąpić do cięcia niektórych roślin w ogrodzie.

Przycinanie pędów drzew i krzewów owocowych przyczynia się do wytwarzania młodych pędów oraz wycięcia wszystkich niepożądanych gałęzi – chorych, porażonych przez szkodniki, zbyt starych lub nadmiernie zacieniających. Terminy tego zabiegu zależą od gatunku, warunków atmosferycznych oraz rejonu Polski. Na zachodzie kraju cięcie można wykonywać wcześniej niż na wschodzie. Ważne, aby go nie przeprowadzać, gdy temperatura spada poniżej -8 stopni Celsjusza. Porzeczkę czy agrest możemy zacząć przycinać już pod koniec stycznia, a w lutym – raczej pod koniec miesiąca, choć to zależy przede wszystkim od temperatury powietrza – możemy przycinać jabłonie, grusze i śliwy.

W lutym przycinamy suche źdźbła traw ozdobnych. Ponieważ zimę mamy łagodną, trawy mogą wypuszczać nowe liście już po kilku dniach cieplejszej pogody. Jeśli za przycinanie weźmiemy się zbyt późno, łatwo możemy je uszkodzić.

Podobna zasada obowiązuje przy cięciu żywopłotów – zabieg ten trzeba przeprowadzić przed rozwojem pąków.

 

Kontakt

ul. Brzozowa 5A Sompolno 62-610

Sompoleńska Spółdzielnia Socjalna Nasza Przyszłość

ul. Brzozowa 5A

62-610 Sompolno

NIP:665 300 23 90

 

tel. w godz. od 7.00 do 15.00

506 051 114

506 051 400

spoldzielnia@naszaprzyszlosc.com

biuro@naszaprzyszlosc.com

 

Jesteśmy częścią grupy:
Cięcie w lutym - Nasza przyszłość
spoldzielnie.org